Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-06-14 10:08:12

OBASE perakende sektöründe dijital dönüşümü hızlandırdı

Perakende çözümleri başta olmak üzere, analitik ve sektörel çözümler alanında Türkiye'nin öncü çözüm sağlayıcısı ve yazılım şirketi OBASE, Platform OBASE çözümü ve yapay zeka botu AIR-AI for Retail ile sektörü dönüştürmeyi sürdürüyor. OBASE Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Bülent Dal Platform OBASE’in perakende sektöründe oyun değiştirici bir etkisi olacağını ifade ederek, perakende sektöründe sürdürülebilir başarı için sektöre özel yenilikçi teknolojilerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Platform OBASE sektörü dönüştürüyor

Tedarik zinciri iş süreçlerinde üretici, tedarikçi, lojistikçi, perakendeci ve tüketicinin birlikte planladığı, hızlı ve doğru kararlar aldığı dijital bir yapı sunan Platform OBASE’in sektörü dönüştüren bir etkisi olduğunu belirten Dr. Bülent Dal, “Platform OBASE, perakende sektörüne odaklanarak başlayan çalışmalarımızın ulaştığı en önemli noktalarından biri. Bu platformla perakendeciler hızlı ve uygun maliyetli bir bilgi entegrasyonu gerçekleştiriyor ve tüm iş süreçlerini tek bir platformda topluyorlar. Zenginleştirilmiş sektör ana verisi, konsolide hazır dashboardlar, güçlü raporlar, yapay zeka ve bulut teknolojisi özellikleriyle paydaşlarını dijitalleşen iş süreçleriyle daha verimli, hızlı ve rekabetçi hale getiriyor" dedi.

Perakendenin yapay zekası: AIR-AI for Retail

OBASE’in sektör spesifik yenilikçi çözümlerinden biri de perakende sektörü için özel olarak geliştirilmiş yapay zeka botu AIR-AI for Retail. AIR, mevcut iş akışlarına entegre edilerek perakendecilerin en karmaşık görevlerini otomatikleştiriyor ve daha hızlı, doğru sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Günlük operasyonlarda ve stratejik karar alma süreçlerinde kullanıcıların basit doğal dil kullanarak soru sormasını ve yanıt almasını sağlayan AIR, raporlar ve dashboardlar üreterek iş süreçlerini anlamlandırıyor ve optimize ediyor. Geleceğe yönelik tahminler üreterek perakendecilerin karmaşık iş akışlarını kolayca yönetmelerini sağlıyor. Bu çözümler sayesinde OBASE, perakendecilerin operasyonel süreçlerini hızlandırarak verimliliği artırmalarına ve sektörde rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı oluyor. Dr. Bülent Dal, perakendeye özgü bu yapay zeka asistanının sektörün büyük ihtiyaçlarından biri olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “AIR, perakende dünyasında büyük bir boşluğu dolduracak ve süreçleri büyük ölçüde kısaltarak perakendecilerin rekabet avantajını maksimize edecek. Yapay zekayı günlük hayatın bir parçası haline getirmek artık mümkün olacak. Sadece masa başındaki karar vericiler değil, sahada operasyon yürüten ve müşteriye hizmet verenler de doğru içgörü ve yönlendirmelerle doğru aksiyonları alabilecek.”

Perakendeyi geleceğe taşıyan 30 yıl

OBASE, 30 yıldır uzmanlaştığı perakende sektörüne yönelik geniş bir çözüm yelpazesiyle sektörün gelişmesine katkı sağlıyor. Dikeyde odaklandığı Perakende Çözümleri, Tedarik Zinciri, E-Ticaret ve CRM çözümleriyle perakedende eksiksiz bir operasyon yönetimi sunuyor. Sahip olduğu Ar-Ge merkezi yetkinlikleriyle, tüm bu çözümlerin yapay zeka destekli yenilikçi teknolojilerle hayata geçirilmesi fark yaratıyor.

Platform OBASE videosuna aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Ut2m6QSy1Y4

Daha fazla bilgi için: www.obase.com

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 habereskisehir.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.